Wracamy do Folwarku Wąsowo / Wielkopolska

przez TastePoland - Voytek
Malowniczy park to idealne miejsce na spacer
Pałac
Zabudowania folwarku
Miejsce na szlaku Kulinarnego Dziedzictwa Wielkopolski

Kto jeszcze pamięta nasz wpis z lutego? link do wpisu Zachwycałem się wówczas przypadkowo odkrytym Wąsowem z pałacem i folwarkiem. Folwark Wąsowo – spodobał mi się za swój niebanalny charakter. Było natomiast małe… ale… brak placków ziemniaczanych… które się skończyły. 

Majówka u nas upłynęła pod znakiem zmian i zamiast na Mazury trafiliśmy pod Poznań. Korzystając ze wspaniałem pierwszomajowej pogody postanowiliśmy ruszyć na spacer do parku w Wąsowie… i przy okazji sprawdzić jak wygląda sprawa z tymi plackami 😉 No przecież dwa razy z rzędu nie można mieć takiego pecha.

Pałac i Folwark – to dwa zupełnie osobno działające przedsiębiorstwa. Na tyle osobne, że właściciel Pałacu – zamknął bezpośrednie dojście do Folwarku, więc dziś czeka Cię spacer dookoła, bądź też konieczność bezpośredniego podjazdu pod Folwark.

Zaczęliśmy od kawy na tarasie Pałacu, poźniej godzinka spaceru po pięknym parku i na koniec wylądowaliśmy w Folwarku.

Dziewczyny zaczęły od pomidorówki a ja od tak długo wyczekiwanych placków. I co? Powiem tak – warto było powrócić. Placków może nie było dużo ale za to PYCHA! Jedne z lepszych jakie mieliśmy szanse spróbować na trasach naszych kulinarnych odkryć. Super miejsce na lekki lunch, czy po południową kawę z ciastem.

Oprócz jedzenia Folwark Wąsowo to również dobrze prosperujące eko gospodarstwo. Za pierwszym razem wyjechałem z górą ich przetworów. Teraz oczywiście również nie obyło się bez zakupów, choć naszego ostatniego odkrycia, czyli HYĆKI (napoju z soku czarnego bzu) już nie było… Cóż bedziemy mieli kolejny powód by wrócić.

Jak można podsumować: SUPER MIEJSCE na wiosenno / letni spacer i małe co nie co. Bardzo dobry dojazd z Poznania i szansa na smaczne i zdrowe zakupy.

Oficjalna strona Folwarku Wąsowo www.wasowo.com.pl

Sklep Folwarku z dostawą do Poznania www.sklep.wasowo.com.pl

Oficjalna strona pałacu Wąsowo www.wasowo.pl/

Sprawdź również:

1 komentarz

TEST-u-JEMY: Przetwory z Folwarku WĄSOWO % 02/10/16 - 23:33

[…] O naszych ostatnich odwiedzinach  w Folwarku możecie poczytać tutaj.  https://tastepoland.pl/2016/05/09/folwarkwasowo_powtorka/ […]

Odpowiedz

Pozostaw komentarz