palac cieleśnica manufaktura podlasie

Obiad i zakupy w Pałacu Cieleśnica / PODLASIE

przez TastePoland - Voytek

Dziewiętnastowieczny Pałac Cieleśnica i działająca przy nim Manufaktura był jednym z ciekawszych odkryć, gdy z Polą wybraliśmy się w zeszłym roku na World Travel Show. Było tam niewielkie stoisko, ale za to pełne wyrobów z Manufaktury Cieleśnica. To jeden z tych producentów, których poszukujemy i cenimy – ręczna rzemieślnicza robota, dobre składniki i smaki, które kuszą oraz niebanalny branding. Tak nam zasmakowały, że dość szybko zamówiliśmy kolejną partię przez sklep internetowy i konieczne postanowiliśmy ich kiedyś odwiedzić. Dobrą okazją były nasz kwietniowy wypad do Zamku Biskupiego w Janowie Podlaskim bo to już tylko kilkanaście kilometrów. 

palac cieleśnica manufaktura podlasiepalac cieleśnica manufaktura podlasiepalac cieleśnica manufaktura podlasiepalac cieleśnica manufaktura podlasiepalac cieleśnica manufaktura podlasiepalac cieleśnica manufaktura podlasiepalac cieleśnica manufaktura podlasie

Cieżko zdać pełną relację, gdyż wpadliśmy dosłownie na obiad i małe zakupy. Do tego zarządzanie dwoma księżniczkami nie pomagało, by nacieszyć się w pełni tym miejscem… które raczej przeznaczone jest na bardziej intymne wypady we dwoje niż rodzinne wakacje.

Dzień wcześniej upewniliśmy się, iż możliwe będzie zjedzenie czegoś, gdyż restauracja (jak wiele w tej okolicy), działa głownie z myślą o gościach zamieszkujących w pałacu. Od razu było wiadomo, że możemy wpaść na obiad ale liczyć na dość wąskie menu.

Tego dnia akurat była pomidorowa, polędwiczki wieprzowe, pierogi z kapustą i jakaś sałata. Wszystko świeże i domowe. Bez wielkich szaleństw, czy udziwnień ale na bardzo dobrym poziomie. Na deser postanowiliśmy już udać się na taras. Szarlotka była na tyle dobra, że Pola postanowiła się z nikim nie podzielić 🙁 mimo wcześniejszych ustaleń. Rodzicom więc zostało marchewkowe ciasto, ale też bardzo smaczne.

Samo miejsce wydaje się bardzo urokliwe. Piękny park, piękny pałacyk. Czytelnia, aż się prosi by zasiąść z książką i kieliszkiem czegoś mocniejszego… i po prostu cieszyć się ciszą. Nie wiem do końca jak w ciągu tygodnia prezentuje się sąsiedztwo, gdyż w bliskiej okolicy znajdują się pozostałości PGRu, który rozgościł się w przylegającym do Pałacu dawnym folwarku.

Wyjechaliśmy za to z dwoma torbami rozmaitych wyrobów z Manufaktury. Jak się reklamują tworzą limitowane, sezonowe produkty oraz dzielą pasją do natury oraz kultury południowego Podlasia. Ciekawie prezentują się syropy jak chociażby Truskawka z Miętą, którą Pola pokochała od pierwszego spróbowania. Wzięliśmy na spróbowanie kilka zielonych herbat – z Jabłkiem i Pędami Sosny chyba cieszy się u nas najlepszym uznaniem. Dbałość o szczegóły widoczna jest również w podejściu do opakowań. Estetyczne słoiczki, czy buteleczki wraz z odręcznie wypisaną nazwą przypomina domowe przetwory. Do tego estetyczna torebeczka z logo i prezenty z podróży na Podlasie gotowe. Jest to jeden z lepszych brandingów jaki znaleźliśmy podczas naszych kulinarnych odkryć Polski. Bardzo spójny z całą opowieścią o miejscu jakim jest Pałac w Cieleśnicy. Nawiązujący również do folwarcznych tradycji, gdzie w okresie międzywojennym działała gorzelnia, o wspomnieniu której przypominają etykiety umieszczone na na ścianach.

palac cieleśnica manufaktura podlasiepalac cieleśnica manufaktura podlasiepalac cieleśnica manufaktura podlasiepalac cieleśnica manufaktura podlasiepalac cieleśnica manufaktura podlasiepalac cieleśnica manufaktura podlasie

Dziś na szczęście nie trzeba jechać pod granicę Polski, by dostać wyroby z Cieleśnicy. Idąc z duchem czasu są dostępne przez internet: zarówno na własnej stronie poprzez sklepik na Allegro, jak i na stronach POLE NA STOLE oraz LOKALNY ROLNIK.PL chociaż ja mam nadzieje, że uda się nam wkrótce udać na Podlasie po nowe zapasy.

PAŁAC CIELEŚNICA

Cieleśnica 22, PGR  21-504 Rokitno

tel. +48 887 777 667 (jeśli chcecie wpaść na obiad – sprawdźcie wcześniej)

www.cielesnica.com

Sprawdź również:

Pozostaw komentarz